Faridabad, Haryana
GST No. 06BFQPK6478E1Z0
Call 0794255460176% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220665 |
| Brand | HYPERTHERM |
| Pieces Per Box | 01 |
| Power | 130 A |
| Torch Type | HPR |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220187 |
| Torch Type | HPR |
| Voltage | 80 A |
| Pieces Per Box | 01 |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details


| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220842 |
| Brand | Hypertherm |
| Torch Type | PMX 65/85/105 |
| Pieces Per Box | 05 |
| Operating Ranges | 10 A - 105 A |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | RETAINING CAP |
| Model Name/Number | 220953 |
| Torch Type | PMX 45/65/85/105 |
| Packaging Type | 01 |
| Brand | HYPERTHERM |
| Operating Ranges | 10-105 A |
HYPERTHERM PLASMA CUTTING RETAINING CAP PMX OHMIC 220953 RETAINING CAP
Pmx 125 Hypertherm Plasma Cutting Shield 220976, 125 A ; Consumable Type. SHIELD ; Model Name/Number. 220976 ; Torch Type. PMX 125 ; Voltage. 125 A ; Packaging Type.
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220181 |
| Torch Type | HPR |
| Pieces Per Box | 01 |
| Brand | HYPERTHERM |
| Amperage | 130 A |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 420185 |
| Torch Type | HYPRO 2000 |
| Voltage | 130 A |
| Pieces Per Box | 01 |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220528 |
| Torch Type | HSD |
| Voltage | 50 A |
| Pieces Per Box | 01 |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 05 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220971 |
| Torch Type | PMX 125 |
| Voltage | 125 A |
| Packaging Type | 05 |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220668 |
| Torch Type | HPR |
| Voltage | 260 A |
| Pieces Per Box | 01 |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220925 |
| Torch Type | HYPRO 2000 |
| Voltage | 200 A |
| Packaging Type | 01 |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 05 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Torch Type | PMX 45 |
| Model Name/Number | 220669 |
| Pieces Per Box | 05 |
| Power | 45 A |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Model Name/Number | 220487 |
| Brand | HYPERTHERM |
| Torch Type | MAXPRO 200 |
| Packaging Type | 01 |
| Power | 130 A |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Consumable Type | ELECTRODE |
| Torch Type | MAX 200 |
| Model Name/Number | 220021 |
| Pieces Per Box | 01 |
| Power | 200 A |
| Brand | HYPERTHERM |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Brand | HYPERTHERM |
| Torch Type | MAXPRO 200 |
| Model Name/Number | 220937 |
| Amperage | 200A |
| Pieces Per Box | 01 |
View Complete details